Nuo 2014 m. iki 2020 m. net 70 integruotų projektų reikšmingai prisidėjo padedant Europos Sąjungos (ES) valstybėms narėms įgyvendinti su aplinkosauga ir klimato apsauga susijusius planus bei strategijas. Jie pagelbėjo (o kai kurie iš jų ir toliau gelbsti) valstybėms laikytis pagrindinių ES teisės aktų gamtos apsaugos, vandens, oro, žiedinės energetikos, ekonomikos, atliekų tvarkymo ir klimato kaitos srityse.

LIFE programa itin didelį dėmesį skiria aplinkosaugai ir klimato apsaugai. Ji yra viena iš labiausiai prisidedančių prie „Europos žaliojo kurso“ – politikos iniciatyvų rinkinio, kuris leistų iki 2050 m. pasiekti, kad ES taptų klimatui neutrali. Todėl, atsižvelgiant integruotųjų projektų rezultatus ir naudą, 2021 m. LIFE programą papildė strateginiai integruotieji projektai (SIP). Jais siekiama įgyvendinti aplinkosaugos ar klimato apsaugos strategijas, kurias parengė valstybių valdžios institucijos ir ketina įgyvendinti regioniniu, nacionaliniu ar tarptautiniu lygmeniu.

LIFE strateginiai integruotieji projektai pasižymi dar didesniu siekiu užtikrinti sklandų ir efektyvų projekto priemonių valdymą, kompetencijų stiprinimą ir visų suinteresuotų šalių įsitraukimą. Jie padeda pašalinti administracines, finansines ir kitas kliūtis, galinčias trukdyti pokyčių įgyvendinimui, suteikia galimybę specialistams tobulinti reikalingus įgūdžius ir padeda įgyti reikiamų žinių. Šie projektai taip pat suteikia galimybę turimus tikslus ir prioritetus integruoti į kitas politikos sritis, naudotis kitomis finansavimo priemonėmis.

 

Atnaujinimo data: 2024-06-18