2024-02-27

Kvietimas saulės elektrinių įsirengimui sustabdytas

Aplinkos projektų valdymo agentūra šiandien, t. y. vasario 27 d., gavusi paraiškų visai kvietimui skirtai 12 mln, Eur sumai, kvietimą sustabdė.

Gyventojai, pagal šį kvietimą teikdami paraišką, turėjo atsižvelgti į tai, ar įsirengiama nauja saulės elektrinė, ar tik didinama esamos elektrinės galia. Taip pat kvietimo pasirinkimas priklausė nuo to, kuriame regione yra jo nuosavybės teise valdomas elektros vartojimo objektas – Sostinės regione (Elektrėnų, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Trakų, Ukmergės, Vilniaus rajonų bei Vilniaus miesto savivaldybėse) ar Vidurio ir Vakarų Lietuvos regionų (Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių ir Utenos apskričių) savivaldybėse.

Remiantis šio kvietimo statistika, iš planuojančių naujai įsirengti saulės elektrines namų ūkiuose Sostinės regione gautos 974 paraiškos už 2,85 mln. Eur, o iš norinčių padidinti jau esamos elektrinės galią gyventojų šiame regione – gauta 116 paraiškų už 150.000 Eur.

Iš planuojančių naujai įsirengti saulės elektrines namų ūkiuose Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione gauta 2925 paraiškų už 8,55 mln. Eur., o iš norinčių padidinti jau esamos elektrinės galią gyventojų šiame regione – gautos 343 paraiškos už 450.000 Eur.